خانه / دست نوشته ها / روش وضو گرفتن حضرت علی علیه السلام

روش وضو گرفتن حضرت علی علیه السلام

AxMatn-ThaqalainSite-472

«ابن حزم» در «المحلی» درباره روش وضو گرفتن صحابی ممتاز پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم علی بن ابی طالب علیه السلام می نویسد:

«گروهی از گذشتـگان هنگام وضـو گرفتن، پاهای خود را مسح می کردند و نمی شستند؛ از جمله آنها می توان به علـی بن ابی طالب علیه السلام اشاره نمود».

برگرفته از کتاب «المحلی بالآثار» جزء ۱ ص ۳۰۱

یک دیدگاه

  1. با سلام و آرزوی توفیقات الهی برای جنابعالی .تشکر میکنم از مطالب خوب شما که نشاندهنده تحقیق و پشتکار شما در پژوهش است .
    بنده با علاقه تمام مطالب بارگذاری شده توسط شما را پیگیری میکنم و میخواستم یک خواهش و یک پیشنهاد داشته باشم.
    مطالب امسال شما از نظر کاربردی خیلی بهتر از سالهای قبل است چراکه جواب مسایل روز را میتوان در آنها پیدا کرد .علمای زیادی در حال پاسخ به شبهات اهل سنت و اثبات تشیع هستند و برای ما که وجود وعدم این اسناد برایمان فرقی ندارد بدنبال مطالبی مثل بحث این روزهای شما (تکلیف گرایی) هستیم.لطفا در همین فضا بمانید .مثلا من از اول همینطوری وضو میگرفتم و بود و نبود سند ارائه شده شما در مورد وضوی امیر المومنین فرقی نمیکند چون مقلدم.
    دوم : پیشنهاد میکنم برنامه تاریخ شفاهی آقای دهباشی را در آپارات ببینید.مثال خوبی هست و شما میتوانید گروهی از دانشجویان را تشویق به انجام کاری شبیه به آن کنید که نیاز به امکانات چشم گیری ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>