خانه / مصاحبه ها / مصاحبه با هفته نامه حرم درباره «امام کاظم علیه السلام و فرقه واقفه»

مصاحبه با هفته نامه حرم درباره «امام کاظم علیه السلام و فرقه واقفه»

 

 

رویدادهای دردناک و فجایع خونین بر ضد علویان، سال ها نگهداری امام کاظم علیه السلام در زندان های هولناک هارون الرشید و پیدایش فرقه واقفیه انواع رن جهایی بود که زندگانی امام رضا علیه السلام را توأم با اندوه و مصیبت را درک کرد. پس از شهادت «غریب الغربا» کرده بودند. اینجاست که می توان معنای لقب ایشان به عنوان هفتمین امام شیعیان موسی بن جعفر علیه السلام در سال ۱۸۳ قمری بزرگترین شکاف توسط فرقه واقفیه بین شیعیان این امام همام ایجاد شد و به دلیل مدت طولانی و ابعاد جدی اش یکی از رویدادهای مهم در تاریخ امامیه به شمار می رود. در آستانه شهادت امام موسی کاظم علیه السلام گوشه هایی از ظهور و رشد فرقه واقفیه را با بیان حجت الاسام والمسلمین حامد کاشانی؛ استاد دانشگاه امام صادق علیه السلام مورد بررسی قرار دادیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید.

Mosahebe_Kashani-13970123-EmamKazem(AS)VaFergheVaghefiye_Thaqalain_IR (1)Mosahebe_Kashani-13970123-EmamKazem(AS)VaFergheVaghefiye_Thaqalain_IR (2)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>